Sıkça Sorulan Sorular

Question Ürün Kaliteniz Hakkında Bilgi Verir Misiniz?
AnswerKumaş Üreticilerimiz, Organik tekstilden kimyasal içermeyen sürdürülebilir üretime,  iyi İşyeri koşullardan çiftçilerin adil kazançlarına kadar dünya standartlarına sahip sertifikalara sahiptir.

Kumaş Üreticilerimizin Dünya Standartlarındaki Sertifikaları:

GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD (GOTS): Organik liflerden yapılan tekstil ürünleri için dünya çapında en önemli işleme standardıdır. Kıyafette kullanılan ham maddelerin hasat işleminden başlayarak etiketlenmesi işlemine kadar geçen süreçte ürünün organik olduğunu garanti eder.

INITITATIVE CLAUSE SOCIALE (ICS): Temel amacı çalışanların çalışma koşullarının, iş yeri koşullarının sürdürülebilir bir hale getirerek iyileştirmek ve tedarikçilerini de aynı sorumluluk ile destekleyerek birlikte gelişmesidir. Zorla çalıştırma, ayrımcılık, disiplin uygulamaları, taciz veya kötü muamele, örgütlenme özgürlüğü, çalışma saatleri, ücretler ve faydaları, sağlık ve güvenlik, çocuk işçiliği gibi temel hakları inceler.

OEKO-TEX® STANDARD 100: Tekstil ürünlerindeki iplik, düğme vb gibi bileşenlerinde saklanmış azot boyaları, formaldehit, pentaklorofenol, kadmiyum, nikel vb.’nin yanı sıra, henüz yasal olarak düzenlenmemiş olsalar bile çok sayıda zararlı kimyasalı herhangi zararlı bir kimyasal madde içermediğini beyan etmektedir.

BETTER COTTON INITIATIVE (BCI): Çevre üzerindeki baskinin azaltilmasi ve çiftçilerin geçim ve refah seviyelerinin iyilestirilmesini hedefleyerek yetistirilen pamuktur ve daha sürdürülebilir pamuk üretimi için dünyaca taninan bir standarttir. Çiftçiyi gerekli bilgi, beceri ve araçla donatarak tarim uygulamalarini sürekli iyilestirmektir. Böylece zirai ilaç kullanimi, su kaynaklarinin etkin kullanimi, toprak sagliginin iyilestirilmesi ve tarim çalisanlarinin refahinin arttirilmasi gibi konularda çiftçinin uluslararasi taninmis standartlara uygun üretime ulasmasi saglanir.

GLOBAL RECYCLED STANDARD (GRS): Son üründe, katı üretim gerekliliklerini yerine getirerek, geri dönüştürülmüş materyallerin içeriğini izlemek ve doğrulamak için oluşturulmuş bir ürün standardıdır.

Question Neler Üretiyorsunuz?
AnswerT-shirt, Sweatshirt, Hoodie ve Bez Çanta çeşitlerimiz mevcuttur.
Question Kurumsal Üretim (Merch) Hakkında Bilgi Verir Misiniz?
AnswerStartuplar, Kurumlar, Topluluklar ve Etkinlikler için düşük ve yüksek adetli üretim gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte ücretsiz tasarım desteği sunuyoruz.
Numune ürün talep edebilirsiniz. Katalog fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.
Question İş Birlikleri Planlıyor Musunuz?
AnswerProjeleriniz için toplantı talep edebilirsiniz.
Question Yurt dışına satış yapıyor musunuz?
AnswerEvet. Yurt dışına satışımız mevcuttur.